Nasze realizacje

W czym ostatnio mogliśmy zaistnieć? Komu pomogliśmy?
Zapoznaj się z ostatnimi realizacjami wykonanymi przez naszą firmę. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat danej realizacji, skontaktuj się z nami jak najszybciej.

Montaż pieca SECO WARWICK do obróbki cieplnej metali

Montaż pieca SECO WARWICK do obróbki cieplnej metali.
Rozładunek pieca o wadze 25 Ton żurawiem hydraulicznym to nie lada wyzwanie, ale poszło „gładko”.
Maszynę wprowadziliśmy do hali na rolkach, a następnie przy użyciu żurawia hydraulicznego posadowiliśmy prasę na poziomie -1 metr od poziomu posadzki.

Montaż prasy Jawor

Rozładunek żurawiem prasy w elementach, a następnie wprowadzenie jej na rolkach do hali i montaż żurawiem.
Cała operacja odbyła się w niskiej hali co w znaczący sposób utrudniało montaż wysokiej prasy. Na szczęście precyzja nie jest dla nas wyzwaniem i wszystko wyszło perfekcyjnie.

Montaż wtryskarki Dobczyce

Do naszych zadań należało rozładować, wprowadzić i następnie zmontować wraz z poprowadzeniem i podłączeniem wszystkich mediów do wtryskarki Engel ES 7050H/7050M/2300 DUO. W całym projekcie największym wyzwaniem był rozładunek elementu wtryskarki ważącego 62 Tony w hali o wysokości 9 metrów. Rozładunek odbył się dwoma żurawiami.

Świebodzice relokacja maszyn

Kompleksowa usługa relokacji maszyn dla dużej firmy produkcyjnej. Demontaż linii produkcyjnej w Czechach.
Następnie transport linii do Polski ( Świebodzice ) rozładunek żurawiem, wprowadzenie maszyn na rolkach do hali i montaż.
W przypadku jednej maszyny, aby było możliwe jej wypionowanie należało otworzyć dach aby przy pomocy żurawia i rolek postawić maszynę w jej docelowym miejscu.

Relokacja Legnica

W dniu 14-15.05 w Legnicy w zakładzie produkcyjnym działającym przy branży Automotive wykonywaliśmy zlecenie relokacji dwóch pras.
Zdjęcia przedstawiają rozładunek oraz wprowadzanie dwóch automatycznych precyzyjnych pras Bruderer o wadze 20 Ton każda. Maszyny zostały rozładowane za pomocą żurawia samojezdnego, następnie umieszczone na specjalistycznych rolkach na których to zostały wprowadzone w miejsce wskazane przez klienta. W docelowym miejscu zostały posadowione na posadzce. W kolejnym etapie do podłączenia szafy oraz pulpitu sterującego prasy przystąpili nasi Elektrycy którzy zadbali o to aby wszystko zostało podłączone zgodnie z dokumentacją DTR maszyny. W przeciągu miesiąca była to już druga nasza operacja u tego samego klienta i dzięki fachowemu i szybkiemu zakończeniu Projektu mamy nadzieję że jest to początek owocnej współpracy.

Rozładunek oraz wprowadzenie Agregatu chłodniczego Trane

15 maja 2020 roku nasz wykwalifikowany personel przy wykorzystaniu żurawia z trawersem rozładował agregat chłodniczy Trane w miejscowości Pawłowiczki.

Maszyna została postawiona na specjalistyczne rolki dzięki którym technicy wprowadzili i posadowili na wibroizolatorach urządzenie w miejscu wskazanym przez klienta.

Po raz kolejny nasi pracownicy uporali się z zadaniem w błyskawicznym tempie pozostawiając po sobie bardzo dobre wrażenie.

Wyprowadzenie oraz załadunek maszyny - plotera Durst

Nasi technicy przy użyciu wózka widłowego o udźwigu 7 Ton oraz rolek transportowych wyprowadzili z hali ploter Durst Rho P10 200 a następnie załadowali go na transport podstawiony przez klienta. Zanim wyprowadziliśmy maszynę została ona spakowana na drweniana podstawę przygotowaną do transportu, zabezpieczona specjalnymi uchwytami transportowymi a następnie szczelnie zapakowana aby w trakcie transportu nie doszło do żadnych uszkodzeń.

Rozładunek oraz wprowadzenie KM 50-180 CX

Na zlecenie naszego klienta w Szczecinie rozładowaliśmy a następnie wprowadziliśmy na rolkach i posadowiliśmy wtryskarke Krauss Maffei KM 50-180 CX. Do całej operacji oprócz naszych techników użyliśmy dźwigu 45 tonowego oraz wózka widłowego. Cały proces tradycyjnie nadzorował nasz Inżynier Projektu który za każdym razem dba o to aby cała relokacja przebiegła bez problemu.

Hotel Radisson Blu

Rozładunek oraz wprowadzenie i montaż agregatu klimatyzacji w Hotelu Radisson Blu. Nasi Technicy przy użyciu HDS rozładowali agregat klimatyzacji a następnie na rolkach transportowych został on wprowadzony na poziom – 3 do garażu podziemnego. Nowy agregat został zamontowany w miejsce starego który został zezłomowany. W najbliższym czasie będzie wymieniać dla naszego klienta kolejne agregaty.

Modernizacja oczyszczalni ścieków

Przez kilka tygodni realizowaliśmy modernizację hali oczyszczalni ścieków. Nasza praca rozpoczęła się od demontażu dwóch zbiorników wraz z całym osprzętem i instalacjami elektrycznyą oraz hydrauliczną do grawitacyjnego uzyskiwania osadu. Następnie wykonaliśmy nową posadzkę, wykonaliśmy nową instalacje hydrauliczną, elektryczną, wentylacyjną oraz wprowadziliśmy prasę do prasowania osadu. Ze względu na ograniczenia które napotkaliśmy w trakcie wykonania demontażu zbiorników oraz wprowadzenia Filtroprasy musielismy opracować technologie demontażu oraz montażu tak aby nie demontować ściany oraz dachu hali. Nasi inżynierowie wraz z naszym zespołem techników stanęli na wysokości zadania a cały proces został zakończony przed planowanym terminem. Udział w całym przedsięwzięciu z naszej strony brali elektrycy, mechanicy, hydraulicy, spawacze. Natomiast z naszego parku maszynowego użyliśmy dźwigu, hds, ładowarki teleskopowej, wózka widłowego, podestu przegubowego, rolek oraz podnośników hydraulicznych.

Wyprowadzenie, załadunek, rozładunek oraz wprowadzenie wtryskarki

W ostatnim czasie dla naszego klienta dokonalismy wymiany wtryskarek. Najpierw nasi Technicy wyprowadzili wtryskarkę Husky o wadze 70 Ton, która przed halą została załadowana przy pomocy żurawia o udźwigu 200 Ton na transport pomadgabarytowy. Następnie w jej miejsce została wprowadzona nowa wtryskarka, która również została rozładowana żurawiem oraz postawiona na rolkach transportowych. Nasz personel posadowił oraz zmontował w miejscu wskaznym przez naszego zleceniodawcę wtryskarkę Krauss Maffei 1300.

Podniesienie samolotów - Hangar Główny w MLP

W związku z realizacją nowej wystawy w hangarze Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie nasz personel miał zaszczyt podniesienia 3 samolotów :
– Linusov Li-2
– Tupolew Tu-2
– Junkers Ju 52
Zadanie polegało na zaprojektowaniu oraz wykonaniu uchwytów pozwalających na uniesienie samolotów na wysokości około 3 metrów, a następnie osadzenie i zamocowanie ich do specjalnie wcześniej zaprojektowanych stojaków. Celem naszego zespołu było ustawienie samolotów tak aby sprawiały wrażenie jakby były w locie. Jesteśmy dumni z możliwości wzięcia udziału w takim przedsięwzięciu, które ze względu na wiek podnoszonych samolotów nie należało do łatwych. Jednak nasze doświadczenie pozwoliło na bezpieczne wykonanie zadania.

Chcesz rozwinąć swoja firmę?

Porozmawiajmy!

Formularz kontaktowy

1 + 2 =

ul. Marsz. J. Piłsudskiego 74 lokal 320, 50-020 Wrocław

733 733 340

biuro@patsolutions.pl