Relokacja maszyn

Firma PAT SOLUTIONS oferuje kompleksowe przenoszenie maszyn. Posiadamy w tej dziedzinie ponad dziesięcioletnie doświadczenie oraz dysponujemy sprawdzonym i nowoczesnym sprzętem, a także bogatym i nowoczesnym zapleczem technicznym. Dzięki temu jesteśmy w stanie podjąć się najtrudniejszych i najbardziej wymagających relokacji z gwarancją całkowitego bezpieczeństwa. Za cel stawiamy sobie przede wszystkim bezpieczeństwo pracy i ochronę powierzonego nam mienia. Dzięki temu, że cały czas się rozwijamy i jesteśmy otwarci na nowe wyzwania, możemy sprostać nawet najtrudniejszym i najbardziej wymagającym przedsięwzięciom. Świadczymy usługi na terenie całej Europy.

Przenoszenie maszyn – na czym polega?

Relokacja maszyn to wieloetapowy, skomplikowany proces, który wymaga ogromnej wiedzy, doświadczenia oraz umiejętności logistycznych, jak również odpowiednich pozwoleń i uprawnień. Relokacja to, inaczej mówiąc, transport ciężkiego sprzętu. Może mieć ona charakter wewnętrzny i zewnętrzny. Możemy więc tutaj wyróżnić przenoszenie wyposażenia wewnątrz danego zakładu lub przenoszenie wyposażenia poza obręb danego zakładu. Tego typu działania przeprowadza się, gdy np. przedsiębiorstwo chce zmienić miejsce swojego urzędowania.

Przenoszenie maszyn często wiąże się również z wykorzystaniem innego sprzętu. Wymaga to naprawdę dobrej organizacji i bardzo dokładnego zaplanowania wszystkich etapów. Tylko wtedy można mieć pewność, że cały proces przebiegnie w sposób bezpieczny i profesjonalny.

Osoby, które są odpowiedzialne za transport maszyn w inne miejsca, muszą posiadać dużą wiedzę i doświadczenie z zakresu logistyki, a także technologii urządzeń. Trzeba bowiem pamiętać, że istnieją sytuacje, kiedy relokacja maszyn przebiega w wyjątkowo trudnych warunkach. Czasami jest również związana z niezwykle cennymi urządzeniami.

Relokacja ma więc charakter kompleksowy i powinna składać się z następujących zadań:

 • demontażu maszyny i bezpiecznego pakowania jej elementów, które jest dostosowane do wszelkich warunków transportu,
 • dostawy do określonego miejsca załadunku,
 • załadunku,
 • transportu,
 • rozładunku,
 • montażu i podłączenia maszyny w dedykowanym miejscu – instalowaniu urządzeń, instalowaniu linii produkcyjnych.

Jak widać, transport maszyn jest procesem skomplikowanym i aby przebiegł sprawnie i w prawidłowy sposób, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy. Tylko dobra organizacja oraz bardzo dokładne zaplanowanie wszystkich etapów relokacji są gwarantem bezpieczeństwa i profesjonalnie wykonanej usługi.

Relokacja fabryk – kiedy przeprowadzić?

W branży budowlanej dość często zachodzi potrzeba relokacji maszyn. Co więcej, czasami firmy są również zmuszone do przeniesienia wyposażenia całej fabryki. Oznacza to, że wszystkie maszyny muszą zostać przetransportowane w kompletnie inne miejsce. Jest to tzw. relokacja fabryk.

Kiedy jednak dochodzi do takich sytuacji? Dzieje się tak np. w momencie, kiedy pracownicy danego przedsiębiorstwa realizują zlecenia na terenie całego kraju. Wtedy koszt relokacji jest niższy, niż wysyłanie pracowników w delegacje pomiędzy zakładami lub zakup osobnego sprzętu do każdej placówki. Na dodatek ciężkie sprzęty, takie jak dźwigi, koparki, kruszarki czy spycharki, często nie mogą swobodnie poruszać się po drogach publicznych. W takiej sytuacji na pomoc przychodzi właśnie relokacja maszyn, która jest dużo tańszym i szybszym rozwiązaniem, niż przystosowanie wszystkich posiadanych sprzętów do transportu i ubieganie się o niezbędne zezwolenia.

Relokacja fabryk wiąże się z przenoszeniem całych linii produkcyjnych czy technologicznych. Demontaż wielkogabarytowych urządzeń, oznakowanie ich komponentów, pakowanie, zabezpieczanie, transport, ponowny montaż i przygotowanie maszyn do ponownej pracy – tak pokrótce wygląda relokacja fabryk. Jest to więc bardzo odpowiedzialne i skomplikowane oraz złożone zadanie, które powinno być przeprowadzane tylko i wyłącznie przez profesjonalistów.

Eksperci w przenoszeniu maszyn

Liczne grono stałych zleceniodawców, jak również zadowolenie każdego z naszych klientów, jest dla nas wyznacznikiem dobrze dobranej strategii działania. Nasza firma cechuje się skrupulatnością i precyzyjnością, a wieloletnie doświadczenie oraz specjalistyczne zaplecze techniczne pozwala nam na bezpieczne przenoszenie maszyn, nawet tych najcięższych.

Stawiamy na kompleksowość swoich usług, dobierając odpowiednie rozwiązania, które pozwalają na optymalizację czasową i finansową danego przedsięwzięcia. Można nam powierzyć swoje sprzęty bez jakichkolwiek obaw o ich stan.

Relokacja maszyn – ile to kosztuje?

Nie ma co ukrywać – relokacja maszyn i relokacja fabryk to zadania kosztowne. Niestety oszacowanie kosztów transportu jest trudne ze względu na to, że na cenę każdej relokacji składa się wiele czynników. Są to m.in. waga i gabaryty transportowanego urządzenia, a także odległość, na którą ma być wykonane jej przeniesienie. Zdarza się również, że niektóre z transportowanych maszyn mogą wymagać zastosowania środków do transportu obiektów wielkogabarytowych, co w konsekwencji wymaga np. uzyskania wszelkich potrzebnych do tego pozwoleń.

Transport maszyn nie ma więc swojego określonego cennika ani jednej, stałej kwoty. Trzeba być świadomym, że wycena takiego przedsięwzięcia zawsze przebiega w sposób indywidualny. Warto jednak podkreślić, że relokacja maszyn czy relokacja fabryk w prawie każdym przypadku będzie wiązała się z dużo mniejszymi kosztami, niż w przypadku zakupu konkretnego wyposażenia do nowego zakładu.

Firma PAT SOLUTIONS zapewnia darmową wycenę danego zlecenia indywidualnie dopasowaną do potrzeb klienta, atrakcyjne i konkurencyjne ceny, a przede wszystkim najwyższą jakość usług oraz pełen profesjonalizm.

W naszej ofercie znajduje się m.in.:

 • Relokacje maszyn
 • Montaż i demontaż maszyn
 • Transfer linii produkcyjnych
 • Transfer linii technologicznych
 • Elektryka przemysłowa
 • Automatyka przemysłowa
 • Linie montażowe – projekt i wykonanie

Zadzwoń do nas:

733 733 340

Formularz kontaktowy

4 + 4 =

ul. Marsz. J. Piłsudskiego 74 lokal 320, 50-020 Wrocław

733 733 340

biuro@patsolutions.pl